Myyrmäessä torstaina pahoinpidelty postinjakaja on kuollut – poliisi tutkii murhana, yksi otettu kiinni
Torstaina pahoinpitelyn uhriksi Vantaan Myyrmäessä joutunut postinjakaja on kuollut, kertoo poliisi.
Pahoinpitely tapahtui torstain vastaisena yönä noin puoli neljän aikaan. Postinjakaja sai erittäin vakavia vammoja, ja hän kuoli myöhemmin sairaalassa.
Poliisi jatkaa tapauksen tutkintaa murhana. Yksi henkilö on otettu kiinni, ja häntä tullaan poliisin mukaan esittämään vangittavaksi huomenna.
Poliisi pyytää edelleen havaintoja keskiviikon ja torstain väliseltä aamuyöltä kello kolmen ja neljän väliseltä ajalta Myyrmäen ja Kaivokselan alueilta. Erityisesti poliisia kiinnostavat havainnot Myyrmäentieltä.
Kaikki havainnot täysin mustiin pukeutuneesta miehestä pyydetään toimittamaan Itä-Uudenmaan poliisin vihjesähköpostiosoitteeseen vihjeet.ita-uusimaa@poliisi.fi tai poliisin numeroon 050 399 9026.
uusimmat
Tarinat
Tarinat
Luetuimmat
LÄHETÄ KUVA TAI VIDEO
Näitkö jotain mielenkiintoista? Lähetä kuva! Voit lähettää Karjalaiselle uutiskuvien ja - videoiden lisäksi ajankohtaisia kuvia, jotka ovat hienoja, mielenkiintoisia, hauskoja tai kertovat erikoisista asioista.
Whatsappilla:
Numeroon 050 3500 245
Toimitus, uutisvihjeet:
010 230 8110
toimitus@karjalainen.fi