Suomi Kenkä Oy joutui murron kohteeksi Lieksassa: Tiloista vietiin muun muassa työkaluja ja kymmeniä pareja työkäsineitä – havaintoja kaivataan
Suomi Kenkä Oy:n tiloihin on murtauduttu Lieksassa, poliisi tiedottaa.
Murto tapahtui keskiviikkona osoitteessa Rauhalantie 2.
Poliisin mukaan tekijä tai tekijät kävivät tilojen kaikissa kolmessa kerroksessa ja lukuisissa huoneissa.
– Tiloista anastettiin ainakin työkaluja, infrapunalämpömittari ja viisikymmentä paria työkäsineitä, tiedotteessa kerrotaan.
Poliisi tutkii rikosta ja pyytää havaintoja sähköpostitse osoitteeseen vihjeet.ita-suomi@poliisi.fi tai puhelimitse numeroon 0295 41 5320.
uusimmat
Luitko jo nämä?
Tohmajärven lehmälääkäri Juha Hurmalainen, 70, keskittyy nykyisin harrastuksiinsa – "Panin kerrasta poikki"
John Deeren Joensuun tehtaalla juhlitaan hyvässä markkinatilanteessa, kaikki alkoi Rauma-Repolan nimellä 50 vuotta sitten – tällä hetkellä tehdas työllistää Joensuussa 450 ihmistä
Video: Puikulanmallinen ilma-alus kartoittaa Pohjois-Karjalan metsiä tulevina viikkoina – miehittämätön ja hiljainen alus on 11 metriä pitkä mutta painaa alle kilon
Luetuimmat
LÄHETÄ KUVA TAI VIDEO
Näitkö jotain mielenkiintoista? Lähetä kuva! Voit lähettää Karjalaiselle uutiskuvien ja - videoiden lisäksi ajankohtaisia kuvia, jotka ovat hienoja, mielenkiintoisia, hauskoja tai kertovat erikoisista asioista.
Toimitus, uutisvihjeet:
010 230 8110
toimitus@karjalainen.fi