Keskiviikko, 1.4.2020 
Peppi, Raita, Pulmu
Yleisurheilu

Pm-hallien ensimmäisen päivän kaikki tulokset

  • karjalainen

Pohjois-Karjalan piirinmestaruus-hallit 2012, Joensuu
1.päivä 8.2.2012,  tulokset               
                       
        M 60m alkuerät               
        1. erä               
1        Joona Kokkola                Valtimon Vasama                7,21
2        Ville-Pekka Kokko        Joensuun Kataja                7,24
3        Sami Vartiainen                Polvijärven Vauhti        7,37
4        Jere Kokkola                Valtimon Vasama                7,60
5        Juhani Ryynänen                Juuan Urheilijat        8,71
                       
        2. erä               
1        Niko Nyman                Valtimon Vasama                7,24
2        Sami Kääriäinen                Varkauden Kenttä-Veikot        7,27
3        Aleksi Lappalainen        Polvijärven Urheilijat        7,40
4        Ville Sirviö                Polvijärven Urheilijat        7,84
5        Matti Keronen                Oravisalon Urheilijat        8,06
                       
        M 60m Finaali               
1        Joona Kokkola                Valtimon Vasama                7,13
2        Sami Kääriäinen                Varkauden Kenttä-Veikot        7,21
3        Niko Nyman                Valtimon Vasama                7,25
4        Aleksi Lappalainen        Polvijärven Urheilijat        7,36
        Ville-Pekka Kokko        Joensuun Kataja                dnf
        Sami Vartiainen                Polvijärven Vauhti        dns
                       
        M 400m               
        1. erä               
1        Eino Hyttinen                Juuan Jänne                65,34
2        Heikki Halonen                Juuan Jänne                68,31
                       
        2. erä               
1        Matti Röppänen                Kuopion Reipas                50,76
2        Jouko Juntunen                Kuopion Reipas                50,87
3        Pasi Fränti                Joensuun Kataja                59,65
                       
        Yhdistetyt tulokset               
1        Matti Röppänen                Kuopion Reipas                50,76
2        Jouko Juntunen                Kuopion Reipas                50,87
3        Pasi Fränti                Joensuun Kataja                59,65
4        Eino Hyttinen                Juuan Jänne                65,34
5        Heikki Halonen                Juuan Jänne                68,31
                       
        M 3000m kävely               
1        Jari Vatanen                Polvijärven Vauhti        15.54,60
2        Heimo Hirvonen                Polvijärven Urheilijat        19.14,78
3        Kari Räsänen                Polvijärven Vauhti        19.32,72
        Matti Kettunen                Polvijärven Vauhti        dns
                       
        M pituus                       
1        Joona Kokkola                Valtimon Vasama                671
2        Ville Sirviö                Polvijärven Urheilijat        593
3        Jere Kokkola                Valtimon Vasama                593
4        Matti Keronen                Oravisalon Urheilijat        592
5        Juhani Ryynänen                Juuan Urheilijat        444
                       
        M kuula               
1        Jarkko Hyvönen        Pyhäselän Urheilijat        11,82
2        Marko Koskelo        Kajaanin Kipinä         11,55
3        Jari Nevalainen        Polvijärven Urheilijat        11,52
4        Aki Hyvönen        Pyhäselän Urheilijat        11,16

                       
        M 19 60m               
1        Niko Tahvanainen        Pyhäselän Urheilijat        7,55
2        Sami Jaatinen                Lieksan Urheilijat        7,62
                       
        2. juoksu               
1        Niko Tahvanainen        Pyhäselän Urheilijat        7,61
                       
        M 19 kuula               
1        Sami Jaatinen                Lieksan Urheilijat        12,37
                       
        M 17 60m alkuerät               
        1. erä               
1        Teemu Keronen                Oravisalon Urheilijat        7,52
2        Jere Hyvärinen                Polvijärven Vauhti        7,78
3        Villemarkus Ponkilainen        Joensuun Kataja                7,93
4        Alexei Kärkkäinen        Pyhäselän Urheilijat        8,10
5        Aleksi Vauhkonen        Joensuun Kataja                9,91
                       
        2. erä               
1        Kari Paakkunainen        Joensuun Kataja                7,64
2        Antti Koskinen                Joensuun Kataja                7,72
3        Mitro Vauhkonen                Joensuun Kataja                8,53
        Jani Kitunen                Pyhäselän Urheilijat        dns
                       
        M 17 60m Finaali               
1        Jere Hyvärinen                Polvijärven Vauhti        7,75
2        Antti Koskinen                Joensuun Kataja                7,77
3        Alexei Kärkkäinen        Pyhäselän Urheilijat        8,02
        Kari Paakkunainen        Joensuun Kataja                dq
        Villemarkus Ponkilainen        Joensuun Kataja                dq
        Teemu Keronen                Oravisalon Urheilijat        dq
                       
        M 17 300m               
        1. erä               
1        Villemarkus Ponkilainen        Joensuun Kataja                41,31
2        Elmo Vesterinen                Pyhäselän Urheilijat        43,30
                       
        2. erä               
1        Teemu Keronen                Oravisalon Urheilijat        37,40
2        Kari Paakkunainen        Joensuun Kataja                40,39
3        Alexei Kärkkäinen        Pyhäselän Urheilijat        40,40
                       
        Yhdistetyt tulokset               
1        Teemu Keronen                Oravisalon Urheilijat        37,40
2        Kari Paakkunainen        Joensuun Kataja                40,39
3        Alexei Kärkkäinen        Pyhäselän Urheilijat        40,40
4        Villemarkus Ponkilainen        Joensuun Kataja                41,31
5        Elmo Vesterinen                Pyhäselän Urheilijat        43,30
                       
        M 17 1500m               
1        Jiri Karjalainen        Joensuun Kataja                4.21,17
2        Roope Reponen                Kiteen Urheilijat        4.23,36
                       
        M 17 pituus               
1        Teemu Keronen                Oravisalon Urheilijat        647
2        Mitro Vauhkonen                Joensuun Kataja                459
                       
        M 17 kuula               
1        Markus Kokkonen Pyhäselän Urheilijat                   14,41
2        Henri Leminen Polvijärven Urheilijat                             8,94
                     
        N 60m               
1        Noora Hämäläinen        Joensuun Kataja                7,71
                       
        N 60m 2. juoksu               
1        Noora Hämäläinen        Joensuun Kataja                7,74
                       
        N pituus               
1        Jaana Sieviläinen        Joensuun Kataja                588
                       
        N kuula               
1        Katri Hirvonen                Joensuun Kataja                14,45
2        Päivi Varis                Pyhäselän Urheilijat        9,24
                       
        N 19 60m               
1        Hertta Heikkinen        Lieksan Urheilijat        8,07
2        Jutta Heikkinen                Lieksan Urheilijat        8,14
3        Miia Kiiski                Joensuun Kataja                8,21
4        Maarit Kiiskinen        Lieksan Urheilijat        8,27
5        Jenni Väänänen                Varpaisjärven Vire        8,91
                       
        N 19 pituus               
1        Jutta Heikkinen                Lieksan Urheilijat        524
2        Miia Kiiski                Joensuun Kataja                523
3        Hertta Heikkinen        Lieksan Urheilijat        507
4        Maarit Kiiskinen        Lieksan Urheilijat        476
5        Jenni Väänänen                Varpaisjärven Vire        435
                       
                       
        N 19 kuula               
1        Tiina Repo                Juuan Urheilijat        11,34
2        Hertta Heikkinen        Lieksan Urheilijat        10,65
3        Jutta Heikkinen                Lieksan Urheilijat        10,45
4        Tiia Kokko                Joensuun Kataja                9,24
                       
        N 17 60m alkuerät               
        1. erä               
1        Sanna Jaatinen                Joensuun Kataja                8,19
2        Pihla Romppanen                Pyhäselän Urheilijat        8,51
3        Evita Turunen                Pyhäselän Urheilijat        8,79
4        Ella Vähäniitty                Joensuun Kataja                8,84
                       
        2. erä               
1        Niina Kettunen                Joensuun Kataja                8,41
2        Jannika Heiskanen        Varkauden Kenttä-Veikot        8,46
3        Iida Kokko                Joensuun Kataja                8,47
                       
        N 17 60m Finaali               
1        Sanna Jaatinen                Joensuun Kataja                8,21
2        Jannika Heiskanen        Varkauden Kenttä-Veikot        8,52
3        Evita Turunen                Pyhäselän Urheilijat        8,80
        Pihla Romppanen                Pyhäselän Urheilijat        dns
        Iida Kokko                Joensuun Kataja                dns
        Niina Kettunen                Joensuun Kataja                dns
                       
        N 17 3000m kävely               
1        Noora Sinkkonen                Sulkavan Urheilijat -41        16.53,70
2        Pihla Miettinen                Pyhäselän Urheilijat        18.40,21
                       
        N 17 pituus               
1        Sanna Jaatinen                Joensuun Kataja                514
2        Niina Kettunen                Joensuun Kataja                495
3        Iida Kokko                Joensuun Kataja                487
4        Jannika Heiskanen        Varkauden Kenttä-Veikot        471
5        Pihla Romppanen                Pyhäselän Urheilijat        467
6        Ella Vähäniitty                Joensuun Kataja                423
                       
        N 17 kuula               
1        Iida Kokko                Joensuun Kataja                10,57
2        Laura Karjunen                Pyhäselän Urheilijat        9,49
        Krista Varis                Pyhäselän Urheilijat        dns
 

Kiinnostuitko? Klikkaa ja kokeile Digi-Karjalaista 5€ 5 viikkoa