Keskiviikko, 15.7.2020 
Rauni, Rauna
Yleisurheilu

Joensuun pm-hallien toisen kilpailupäivän kaikki tulokset

  • Karjalainen

Pohjois-Karjalan avoimet pm-hallit, Joensuu 9.2.2012.
2.päivän tulokset:
 
        M 200
        1. erä
1        Aleksi Lappalainen        Polvijärven Urheilijat        24,88
2        Juhani Ryynänen                Juuan Urheilijat        28,58

        2. erä
1        Sami Kääriäinen                Varkauden Kenttä-Veikot        23,01
2        Antti Lasaroff                Lappeenrannan U-M        23,23
3        Niko Nyman                Valtimon Vasama                23,89

        Yhdistetyt tulokset
1        Sami Kääriäinen                Varkauden Kenttä-Veikot        23,01
2        Antti Lasaroff                Lappeenrannan U-M        23,23
3        Niko Nyman                Valtimon Vasama                23,89
4        Aleksi Lappalainen        Polvijärven Urheilijat        24,88
5        Juhani Ryynänen                Juuan Urheilijat        28,58

        M 800m
1        Juha Kanervo                Valtimon Vasama                2.10,85

        M 3000m
1        Jari Räsänen                Polvijärven Urheilijat        8.51,89
2        Juuso Metsälä                Joensuun Kataja                9.14,98
3        Juha Kanervo                Valtimon Vasama                9.46,80
4        Heikki Halonen                Juuan Jänne                10.26,37
5        Ilkka Pekkarinen        Juuan Jänne                11.10,05
6        Eino Hyttinen                Juuan Jänne                11.32,13

        M 60m aj
1        Ville Sirviö                Polvijärven Urheilijat        10,27
2        Juhani Ryynänen                Juuan Urheilijat        12,02

        M korkeus
1        Vesa Piira                Varkauden Kenttä-Veikot        200
2        Anssi Vänskä                Lieksan Urheilijat        188
3        Alexei Kärkkäinen        Pyhäselän Urheilijat        188
4        Atso Vänskä                Lieksan Urheilijat        185

        M 3-loikka
1        Ville Sirviö                Polvijärven Urheilijat        11,75

        M 19 200m
up        Ville Kiviniemi                Kuopion Reipas                23,02
1        Niko Tahvanainen        Pyhäselän Urheilijat        23,78
2        Teemu Keronen                Oravisalon Urheilijat        23,98

        M 19 800m
1        Olli Heiskanen                Savonlinnan Riento        2.04,56
2        Miika Miljuhin                Polvijärven Urheilijat        2.09,56

        M 19 60m aj
1        Niko Tahvanainen        Pyhäselän Urheilijat        8,41

        M 19 seiväs
1        Sami Jaatinen                Lieksan Urheilijat        440

        M 17 800m
1        Jiri Karjalainen        Joensuun Kataja                2.04,77
2        Villemarkus Ponkilainen        Joensuun Kataja                2.23,50
3        Arttu Simanainen        Joensuun Kataja                2.30,77

        M 17 60m aj
1        Kari Paakkunainen        Joensuun Kataja                8,60

        M 17 korkeus
1        Aleksi Vauhkonen        Joensuun Kataja                120

        M 17 3-loikka
1        Riku Rundelin                Varkauden Kenttä-Veikot        13,19
2        Teemu Keronen                Oravisalon Urheilijat        12,52

        N 200m
1        Noora Hämäläinen        Joensuun Kataja                25,70
2        Leena Kallunki                Kajaanin Urheilijat        34,61

        N 800m
1        Anna Heiskanen                Savonlinnan Riento        2.50,81

        N seiväs
1        Carita Kröger                Polvijärven Vauhti        330
2        Viivi Rita                Simpeleen Urheilijat        NH

        N 19 200m
1        Pinja Horppu                Savonlinnan Riento        27,71
2        Elisa Nieminen                Imatran Urheilijat        29,14
3        Saara Pellinen                Imatran Urheilijat        30,25

        N 19 800m
1        Pihla Hokkanen                Savonlinnan Riento        2.23,42

        N 19 60m aj
1        Hertta Heikkinen        Lieksan Urheilijat        9,03
2        Jutta Heikkinen                Lieksan Urheilijat        9,25

        N 19 korkeus
1        Jutta Heikkinen                Lieksan Urheilijat        170
2        Marianne Pykäläinen        Joensuun Kataja                165
3        Hertta Heikkinen        Lieksan Urheilijat        152

        N 17 800m
1        Janita Tukiainen        Pyhäselän Urheilijat        2.29,98
2        Jasmin Tukiainen        Pyhäselän Urheilijat        2.30,11
3        Elli Luukkanen                Savonlinnan Riento        2.35,89

        N 17 60m aj
1        Sanna Jaatinen                Joensuun Kataja                9,28
2        Iida Kokko                Joensuun Kataja                9,71
3        Elisa Nieminen                Imatran Urheilijat        9,74

        N 17 korkeus
1        Annika Sorsa                Imatran Urheilijat        156
2        Elisa Puustinen                Pyhäselän Urheilijat        152

        N 17 seiväs
1        Laura Ollikainen        Varkauden Kenttä-Veikot        280

        N 17 3-loikka
1        Annika Sorsa                Imatran Urheilijat        10,93
2        Niina Kettunen                Joensuun Kataja                10,83
3        Iida Kokko                Joensuun Kataja                10,13


 

Kiinnostuitko? Klikkaa ja kokeile Digi-Karjalaista 1€ 1 kuukausi