Käsirysy toi pelikiellon 11 pelaajalle NBA:ssa, Orlandosta yhdeksän pelikieltoon
Koripalloliiga NBA antoi peräti 11 pelaajalle pelikieltoa keskiviikkoisesta käsirysystä Detroit Pistonsin ja Orlando Magicin ottelussa. Pistonsin Killian Hayes on joukosta pisimpään sivussa, sillä hän sai kolmen ottelun pannan. Orlandon Moritz Wagner huilaa kaksi ottelua, kun muut yhdeksän tuomittua pelaajaa ovat sivussa yhdestä ottelusta.
Tuomiot osuvat kipeimmin Orlandoon. Sen kahdeksan pelaajaa sai yhden ottelun pannan, koska he poistuivat vaihtopenkiltä sääntöjen vastaisesti. NBA ajoittaa pelikiellot kuitenkin niin, että Orlando saa vähintään kahdeksan pelaajaa mukaan kahteen seuraavaan otteluunsa.
Tunteet kuumenivat yli äyräiden ottelun toisella neljänneksellä. Orlandon Wagner tuuppasi Hayesin pelikentältä tämän tavoitellessa palloa sivurajan tuntumassa. Detroitin Hamidou Diallo ärtyi työntämisestä niin, että hän työnsi Wagneria takaapäin, ja perään Hayes löi Wagneria takaraivoon.
uusimmat
Luitko jo nämä?
Värtsiläläinen Matti Jaatinen on tehnyt työtä vuosikausia oman kylänsä elinvoimaisuuden eteen – "Olen naimisissa yhdistysten kanssa"
"Piipunpää-ratkaisu, joka ei poista ongelmia" – joensuulainen professori Jussi P. Laine, 41, näkee, että itärajan aidasta hyötyvät eniten urakoitsijat
Kysyimme Vesikosta ja Bombasta, minkä ikäinen lapsi saa tulla eri sukupuolen pesutiloihin vanhemman kanssa – kerro mielipiteesi jutussa
Luetuimmat
LÄHETÄ KUVA TAI VIDEO
Näitkö jotain mielenkiintoista? Lähetä kuva! Voit lähettää Karjalaiselle uutiskuvien ja - videoiden lisäksi ajankohtaisia kuvia, jotka ovat hienoja, mielenkiintoisia, hauskoja tai kertovat erikoisista asioista.
Whatsappilla:
Numeroon 050 3500 245
Toimitus, uutisvihjeet:
010 230 8110
toimitus@karjalainen.fi