Perjantai, 14.8.2020 
Onerva, Kanerva
Maakunta

Karelia-ammattikorkeakoulusta valmistuneita juhlitaan tänään - katso nimet

  • Karjalainen

Karelia-ammattikorkeakoulun valmistumisjuhlaa vietetään tänään tiistaina kello 15 alkaen Karelia-ammattikorkeakoulun Tikkarinne-kampuksella.

Juhlaan on kutsuttu kaikki tänä keväänä valmistuneet opiskelijat. Juhlassa puhuvat vararehtori Pekka Auvinen ja Opiskelijakunta POKAn hallituksen puheenjohtaja Tuomas Piiroinen.

Karelia-amk:n eri koulutuksista on valmistunut kevään 2016 (tammi-toukokuu) aikana yhteensä 266 opiskelijaa, joista 147 valmistuu tänään.

Toukokuussa valmistuneet opiskelijat:

Degree Programme in International Business, tradenomi, BBA
 Lindqvist Ilkka, Espoo
 Vo Dai Thong, Vietnam

Fysioterapian koulutusohjelma, fysioterapeutti (AMK)
 Kalliokoski Heli, Joensuu
 Kauppinen Tanja, Leppävirta
 Kilpeläinen Katri, Kirkkonummi
 Louhela Outi, Järvenpää
 Nevasaari Viivi, Joensuu
 Papunen Jatta, Kontiolahti
 Piironen Otto, Joensuu
 Rajasuo Pia, Joensuu
 Savolainen Nita, Jyväskylä
 Valtonen Katja, Puumala

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)
 Gustafsson Hanne, Joensuu
 Haapakangas Salla-Maria, Joensuu
 Haapiainen Miida, Joensuu
 Hallikainen Mikko, Joensuu
 Hautamäki Selja, Joensuu
 Heiskanen Ida, Joensuu
 Hiltunen Outi, Joensuu
 Huovinen Pauliina, Ilomantsi
 Hyvärinen Irikka, Tohmajärvi
 Härkönen Kristiina, Helsinki
 Immonen Carita, Joensuu
 Kareinen Elisa, Joensuu
 Karjalainen Johanna, Joensuu
 Karttunen Tua, Joensuu
 Kiiskinen Maarit, Lieksa
 Kirjavainen Terhi, Juuka
 Kokko Mira, Liperi
 Korhonen Sinna, Kuopio
 Kortelainen Laura, Joensuu
 Kuikka Olli, Joensuu
 Kulppi Sanna , Joensuu
 Lallukka Ilkka, Joensuu
 Lassila Pirita, Kontiolahti
 Lehikoinen Riitta, Joensuu
 Lundqvist Mari, Kontiolahti
 Luukkonen Päivi, Polvijärvi
 Lång Anne, Joensuu
 Lähteenmäki Minna, Liperi
 Martikainen Heli, Joensuu
 Mehtonen Virva, Joensuu
 Määttä Ville, Joensuu
 Reijonen Johanna, Joensuu
 Rosenius Laura, Joensuu
 Savolainen Marianne, Joensuu
 Sirainen Heli, Joensuu
 Sundvall Iina, Jyväskylä
 Sutinen Niina, Kontiolahti
 Suutarinen Janita, Joensuu
 Toropainen Helena, Kitee
 Treuthardt Niina, Kontiolahti
 Tynkkynen Eeva, Kitee
 Valtonen Tuomas, Joensuu
 Varonen Teija, Kontiolahti
 Väisänen Tapio, Joensuu
 Väänänen Anetta, Mikkeli

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK) ja terveydenhoitaja (AMK)
 Friis Pilvi, Joensuu
 Halonen Satu , Joensuu
 Hynninen Elina, Joroinen
 Kinnunen Emmi, Joensuu
 Kolehmainen Maria, Helsinki
 Muikku Enni, Joensuu
 Nousiainen Elina, Joensuu
 Pasanen Viivi, Joensuu
 Paterno Kaisa, Joensuu
 Piironen Kaija, Polvijärvi
 Rautiainen Katju, Kontiolahti
 Ruotsalainen Anna, Joensuu
 Saksholm Jenni, Lahti
 Sallinen Soile, Joensuu

Hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitaja (AMK)
 Haverinen Outi, Joensuu
 Markkinen Elsa, Joensuu
 Stenvall Piritta, Joensuu
 Tuomainen Elina, Joensuu

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
 Hirvonen Aimo, Joensuu
 Iljinen Tero, Joensuu
 Ilkko Antti, Joensuu
 Justander Harri, Joensuu
 Korpela Samuel, Joensuu
 Mustonen Henri, Ilomantsi
 Oksman Niko, Joensuu
 Ronkainen Teemu, Joensuu
 Saarinen Jere, Joensuu
 Saaristo Tuomo, Joensuu
 Sorsa Antti, Kontiolahti

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi (AMK)
 Laukkanen Julia, Joensuu
 Lehikoinen Niina, Kontiolahti
 Mustonen Elisa, Joensuu
 Niiranen Kirsi, Joensuu
 Salakka Tanja, Espoo
 Viljakainen Sanna, Joensuu

Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma, agrologi (AMK)
 Hämäläinen Jenna, Sulkava
 Jolkkonen Joni, Outokumpu

Metsätalouden koulutusohjelma, metsätalousinsinööri (AMK)
 Hiltunen Mika, Joensuu
 Kananen Tuomas, Kajaani
 Karjalainen Teemu, Joensuu
 Paunu Mikko, Joensuu
 Sirviö Tuomas, Lappeenranta
 Snellman Juho, Siilinjärvi
 Suokas Mauri, Joensuu

Muotoilun koulutusohjelma, muotoilija (AMK)
 Laukkanen Elina, Tuusula
 Siira Elina, Oulu
 Tanskanen Joni, Joensuu

Musiikin koulutusohjelma, musiikkipedagogi (AMK)
 Asikainen Terho, Hämeenlinna
 Hauru Jaakko, Joensuu
 Montiel Irma, Hamina
 Pentikäinen Niko, Joensuu
 Piipponen Lassi, Joensuu

Musiikin koulutusohjelma, muusikko (AMK)
 Topcu Azra, Joensuu

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
 Eskelinen Ville, Joensuu
 Hukka Jani, Joensuu
 Koponen Antti, Kuopio
 Lamberg Mika, Jyväskylä
 Levaniemi Iivo, Joensuu
 Mustonen Mika, Joensuu
 Nieminen Juha, Kotka
 Pitkä Aleksi, Liperi
 Purhonen Saku, Juva
 Reinikainen Aki, Savonlinna
 Reponen Terhi, Vantaa
 Räsänen Antti, Joensuu
 Räsänen Samuli, Lahti
 Väistö Toni, Joensuu

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)
 Muhonen Emmi, Joensuu
 Nissinen Vilhelmiina, Joensuu
 Rastas Maisa, Kontiolahti

Sähkötekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
 Haaranen Toni, Joensuu
 Piiroinen Sakari, Outokumpu
 Saukkonen Teemu, Kontiolahti

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma, Insinööri (ylempi AMK)
 Hirvonen Jesse, Vantaa
 Kulmala Minna, Kontiolahti
 Mertanen Ville, Joensuu

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi (AMK)
 Kiviranta Aleksi, Joensuu
 Lehtonen Anu, Joensuu
 Nivalainen Aku, Joensuu
 Sormunen Eetu, Joensuu
 Tuovinen Anssi, Liperi

Viestinnän koulutusohjelma, medianomi (AMK)
 Lappalainen Melina, Kontiolahti
 Martikainen Pipsa, Joensuu
 Neves Mikael , Joensuu
 Parviainen Ulla, Tampere

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)
 Haataja Krista, Joensuu

Kiinnostuitko? Klikkaa ja kokeile Digi-Karjalaista 1€ 1 kuukausi