Lauantai, 16.12.2017 
Auli, Aulikki
Maakunta

Tässä ovat tämän syksyn ylioppilaat Pohjois-Karjalassa - nimilistat

  • Karjalainen

Syksyn ylioppilaskokeiden tulokset tulevat julki tänään.

Ylioppilastutkintolautakunta luovuttaa tulokset lukioille aamukahdeksalta. Oppilaat saavat tulokset omasta lukiostaan.

Julkaisemme nimilistoja sitä mukaa, kun oppilaitokset lähettävät tulokset.

Heinäveden lukio:

Tirkkonen Elina

Pyhäselän lukio:

Lintunen Janissa

Rutanen Pasi

Outokummun lukio:

Lindqvist Minttu

Räsänen Pyry

Nurmeksen lukio:

Huovinen Sanna-Maarit

Lieksan lukio:

Ikonen Janne Juhani

Kuivalainen Eetu Kasperi

Thongsin Phattaramon

Kärki Simo Antero (kaksoistutkinto)

Joensuun yhteiskoulun lukio:

Astikainen Julie Milla Maria

Ekblad Patrik Kristian

Glantzi Evgenia

Halonen Atte Valtteri

Jormanainen Vili Joonas Petteri

Jukola Aapo Otto Oskari

Kinnunen Ronja Riina Regina

Laakkonen Emmi Katariina

Mononen Aurora Elise

Ngogo Abraham Ebenezer Elikana

Parkkinen Alina Livia

Pennanen Lyydia Aino Amanda

Porento Sanni Iina Sofia

Vatanen Riiasisko Eveliina

Musiikin ja ilmaisun linja

Craciun Daria Elena

Ratilainen Juuso Veikko Verneri

Vesa Väinö Sakari

Joensuun lyseon lukio:

Ainola Siru

Bergman Tiia

Ikonen Eemeli

Jokiaho Tinja

Kinnunen Rea

Moowliid Nawaal

Pajula Ville

Silvennoinen Ville

Soininen Karoliina

Kiteen lukio:

Kristian Väyrynen

Joensuun lyseon lukion aikuislinja:

Heiskanen Miranda

Laasonen Kiia

Lehti Noora

Vänskä Mauri

kaksoistutkinto:

Arkko Otto

Eronen Aleksandra

Hassinen Roosa

Hiltunen Teemu

Holopainen Iina-Riikka

Huttunen Saija

Huusko Hannu

Hämäläinen Joel

Jormanainen Tuomas

Keronen Saana

Kirjavainen Emmi

Kokkola Marjukka

Kovapohja Teemu

Kukkonen Patrik

Kärki Neea

Lehikoinen Roosa

Lindberg Eikka

Mantsinen Suvi

Matilainen Miika

Myller Veera

Noponen Tiiu

Oinonen Elisa

Parkkonen Milla

Puumalainen Noora

Riikonen Eetu

Riikonen Ellida

Rissanen Jenna

Ronkainen Matias

Sarasoja Roope

Sivonen Mikko

Tauslahti Annika

Vottonen Konsta

Joensuun normaalikoulun lukio:

Dahlgren Jemina

Eronen Sofia

Malmsten Maria

Poutiainen Amanda

Savolainen Niilo

Siponen Minttu

Takala Stiina

Vartiainen Elisa

Venäläinen Julia

Kontiolahden lukio:

Airaksinen Juha Petter

Goole Samatar-Abdirahman Jirde

Hurskainen Ville Veikko Alfred

Kaasinen Eetu Jalmari

Koponen Sandra Maria

Meriläinen Elina Tuulia