Lauantai, 22.9.2018 
Mauri
Maakunta

Myös ammattiin valmistuneet juhlivat tänä viikonloppuna - katso nimilista Riveriasta valmistuneista

  • Jani Leinonen

Riveriassa 1.1.-1.6.2018 suoritetut perus-, ammatti- ja erikoisammattitutkinnot  ja lukuvuonna 2017–2018 ammatilliseen koulutukseen valmentavaan (VALMA) koulutukseen osallistuneet sekä Riverian kansanopisto-opinnot (37 ov) suorittaneet.

Autoalan perustutkinto

Alastalo Jori Jesse Jalmari Joensuu, Dubkov Jurij Outokumpu, Guzhov Dmitry Joensuu, Hakkarainen Simo Taavetti Joensuu, Itkonen Tanel Joensuu, Karvinen Iida Helmi Maria Tohmajärvi, Keränen Juha-Pekka Outokumpu, Kukkonen Rami Hermanni Kontiolahti, Lintunen Tomi Mikael Joensuu, Louhelainen Miia Katariina Joensuu, Martiskainen Mirko Pekka Miitrei Liperi,Muikku Jari Heikki Antero Tohmajärvi, Purmonen Milla Janika Joensuu, Pöppönen Timo Tapani Joensuu, Romppanen Jesse Tapio Polvijärvi, Ruokolainen Perttu Pietu Valtteri Ilomantsi, Räty Konsta Reko Antero Joensuu, Sahlman Nicolas Joensuu, Simonen Tuomas Juhani Joensuu, Sissonen Espinal Kauro Sebastian Joensuu, Tahvanainen Ossi Samuli Kristian Kontiolahti, Tuononen Toni Markus Kontiolahti, Tuulenmäki Casimir Felix Waltteri Joensuu, Utriainen Manu Juha Taneli Heinävesi, Vaittinen Roope Eemeli Kitee, Valomäki Roope Oskari Joensuu, Väänänen Jere Simo Petteri Joensuu, Väänänen Juuso Pietari, Kontiolahti

Mainos alkaa
Mainos päättyy

Elintarvikealan perustutkinto

Hiltunen Rosa Emilia Joensuu (kaksoistutkinto), Chekashkina Alina Outokumpu, Eronen Janiina Polvijärvi, Eskelinen Essi Kristiina Joensuu, Haverinen Ilona Eveliina Liperi, Hiltunen Liisa Kaarin Joensuu, Hyttinen Tanja Tohmajärvi, Kettunen Anni Vilhelmiina Kontiolahti, Koistinen Larisa Outokumpu, Koistinen Tuuli Maria Lieksa, Korhonen Salla Johanna Lieksa, Koskinen Marianne Hannele Kontiolahti, Kyllönen Minna Maria Kontiolahti, Lösönen Erno Olli Petteri Joensuu, Moilanen Krista Maria Johanna Joensuu, Myller Sallamaari Tuulia Joensuu, Nykänen Jemina Micaela Rääkkylä, Partanen Jesse Niko Juhani Outokumpu, Pesonen Pipsa Juulia Tohmajärvi, Pietarinen Sirpa Irmeli Tohmajärvi, Pikkarainen Iida-Kaisa Joensuu, Pirhonen Pilvi-Sisko Polvijärvi, Ratilainen Roosa Anna Alina Liperi, Ruotsalainen Maija-Leena Kaarina Joensuu, Simonen Kirsti Tuulikki Joensuu, Sivonen Mira Matilda Joensuu, Suomalainen Joona Matias Liperi, Tolvanen Rode Nurmes, Turunen Jarmo Matti Valtteri Outokumpu

Hiusalan perustutkinto

Honkanen Iida Helena Joensuu (kaksoistutkinto), Hirvonen Enni Erika Joensuu, Hyttinen Miia Marjukka Joensuu, Kainulainen Emilia Reea Marjukka Joensuu, Kontkanen Iisa-Riia Helena Kontiolahti, Laatikainen Kaisa Susanna Joensuu, Tossavainen Noora Sonja Pauliina Joensuu

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Antikainen Emma-Maaria Josefiin Outokumpu, Hartikainen Siiri Eliisa Joensuu, Havukainen Sami Joona Markus Liperi, Heiskanen Simo Pekka Joensuu, Hopponen Aku Matti Sulevi Joensuu, Hyttinen Riina Miia Hannele Joensuu, Härkönen Henna Maria Orvokki Joensuu, Janttonen Anu Kristiina Joensuu, Juvonen Laura Roosa Joensuu, Kaanaa Inka Helena, Outokumpu, Kainulainen Heini Anniina, Joensuu, Kolehmainen Matti Otto Juhani Joensuu, Komu Joel Christian Joensuu, Kortelainen Mirja Helena Kontiolahti, Kuittinen Pilvi Nina Marika Joensuu, Kukkonen Elisa Annika Joensuu, Käpyaho Sara Emma Annukka Joensuu, Lehikoinen Ninni Pirita Joensuu, Lonkainen Henna Kristiina Joensuu, Makkonen Simo Jesse Juhani Polvijärvi, Muhiadin Shukri Ali Kontiolahti, Mujunen Sanni Alina Joensuu, Nykänen Melisa Tytti Katariina Joensuu, Ovaskainen Jani Pekka Joensuu, Parviainen Veera Anneli Lieksa, Pehkonen Saara Erika Joensuu, Pelkonen Juha Pekka Heinävesi, Pennanen Veera Irene Joensuu, Piitulainen Pyry Eemil Ilari Liperi, Puhakka Panja Petronella Joensuu, Pölönen Arttu Ilmari Joensuu, Rissanen Jenna Emilia Liperi, Rudoman Vadim Joensuu, Saari Aatu Oskari Joensuu, Shirokih Ekaterina Joensuu, Sinkkonen Hanna Mari Joensuu, Soininen Jiri Mikael Outokumpu, Soininen Kiia Meretta Outokumpu, Tahvanainen Heli Krista Maria Liperi, Tanskanen Iina Jasmin Polvijärvi, Termonen Jessica Noora Maria Outokumpu, Terrihauta Peppi-Tuulia Joensuu, Tolonen Heidi Ilona Liperi, Turunen Meeri Martta Aurora Joensuu, Wickstrand Kimmo Panu Mikael Joensuu, Väistö Iiris Ida Annika Tohmajärvi, Vänskä Lassi Aleksi Joensuu, Vänskä Laura Krista Elisa Liperi

Kauneudenhoitoalan perustutkinto

Aro Nora Maria Joensuu, Karhunen Elisa Maaria Joensuu, Kilpeläinen Tista Josefiina Outokumpu, Kinnunen Jonna Roosa Susanna, Joensuu, Kuhlmann Aleksandra Lavinia Joensuu, Lyhykäinen Essi Ilona Outokumpu, Mononen Pinja Anniina Joensuu, Parkkonen Sanna Sinikka Joensuu, Pietarinen Marjo Elina Joensuu, Raittinen Miia Kristiina Joensuu, Rummukainen Sanna Elina Joensuu, Rönkkö Emma Karoliina Kontiolahti, Tammela Vilja Anniina Joensuu, Tolvanen Sara-Liisa Elisabet Joensuu, Väänänen Petra Maria Joensuu

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto

Alajoki Timo Tuomas Joensuu, Björn Kari Tapio Tohmajärvi, Koistinen Janne Henrikki Outokumpu, Konttinen Joni Henrik Ensio Kitee, Lehikoinen Hannu Matti Juhani Liperi, Lindeman Henry Pekka Mikael, Tohmajärvi, Luukkanen Eetu Otto Santeri Joensuu, Makkonen Aapo Pietari Tohmajärvi, Piipponen Arto Pekka Joensuu, Rummukainen Ville Tero Markus Polvijärvi, Sorsa Pekka Juhani Liperi, Suhonen Jani Kristian Valtimo, Eronen Sami Juhani Kitee, Immonen Joni Matias Tohmajärvi, Kerkkänen Toni Ilmari Joensuu, Kettunen Julius Jere Petteri Liperi, Kukkonen Arto Petteri Kontiolahti, Määttä Joona Santeri Kontiolahti, Paakkunainen Kari Mikael Joensuu, Pieviläinen Karo Miro Oskari Joensuu, Piironen Miika Sauli Ilmari Joensuu, Turunen Arto Tapio Kontiolahti, Vilja Miika Joona Daniel Outokumpu

Kone- ja metallialan perustutkinto

Sirviö Heikki Ensio Juuka (kaksoistutkinto), Ahonen Miika Petteri Ilomantsi, Eriksson Toni Ture Ensio Tohmajärvi, Hakkarainen Heikki Joensuu, Hassinen Emppu Matias Joensuu, Jormanainen Timo Tapani Joensuu, Kiiskinen Janne Kristian Joensuu, Kinnunen Janne Tapani Joensuu, Koljonen Veeti Oskari Joensuu, Kuivalainen Mikko Eljas Rääkkylä, Lamminsalo Konsta Juha Kasper Rääkkylä, Lankinen Teemu Samuli Kontiolahti, Lankinen Tuomas Aleksi Kontiolahti, Lehikoinen Jussi Valtteri Juuka, Levänen Armas Liperi, Markoff Tommi Tapani Joensuu, Martiskainen Toni Mikael Liperi, Meriläinen Sippo Alpertti Pekanpoika Kontiolahti, Muikku Mika Matias, Joensuu, Paasikivi Arttu Mikael Joensuu, Pakarinen Hannu Markus Joensuu, Palviainen Santeri Antero Joensuu, Pekkanen Oula Pekka Aleksi Joensuu, Pilppula Simo Harri Viljami Joensuu, Puhakka Niko Petteri Joensuu, Päivinen Kasimir Oskar Kristian Tohmajärvi, Raitakivi Jere Mikael Joensuu, Siippola Jere Matti Tapani Joensuu, Soininen Valtteri Johannes Joensuu, Sorjonen Petteri Akseli Joensuu, Tahvanainen Harri Aleksi Joensuu, Tanskanen Eetu Aleksi Edvard Polvijärvi, Tukiainen Juho Heikki Tapio Kontiolahti, Turunen Ville-Pekka Kontiolahti, Ullgren Johanna Emilia Joensuu, Väyrynen Jehri Juhani Joensuu

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto

Hirvonen Tinja Taru Inkeri Joensuu, Kettunen Outi Kristiina Joensuu, Nissinen Riitta Anneli Joensuu, Pennanen Riitta Hannele Kitee, Puustinen Minna Tuulia, Joensuu, Saukkonen Päivi Anni Maria Ilomantsi, Starodubtseva Larysa Joensuu

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto

Lainpelto Ursula Kastanja Joensuu (kaksoistutkinto), Haimivaara Eevaliisa Liperi,  Heikkinen Päivi Maaria Kontiolahti, Hulkko Daniel Shai Shalom Joensuu, Issakainen Enni Julia Joensuu, Issakainen Minna Maria Joensuu, Järvinen Minna Maarit Liperi, Kareinen Teemu Matti Tapio Joensuu, Kauppala Kasper Taavetti Joensuu, Kela Sofia Amanda Joensuu, Kortelainen Heidi Pauliina Vieremä, Kuivalainen Jori Janne Oskari Kontiolahti, Kylmä Tuomo Petri Sakari Ilomantsi, Lievonen Minna Kristiina Joensuu, Musikka Natalia Joensuu, Nupponen Johanna Jenna Maria Liperi, Patina Titta Vanilla Wilhelmina Liperi, Pietarinen Satu-Maarit Hannele Liperi, Puhakka Antti Matias Joensuu, Pykäläinen Eveliina Sanni Maria Joensuu, Rautiainen Niina Mari Joensuu, Räsänen Taru Helinä Liperi, Santaniemi Annukka Joensuu, Suvanto Titta Kristiina Joensuu, Tahvanainen Henriikka Piritta Pauliina, Joensuu, Tsurkka Henna Marjatta Kontiolahti, Vauhkonen Sanni Anniina Joensuu, Vihavainen Heli Hannele Joensuu, Vilokkinen Viivi Annika Ilomantsi, Vänskä Merja Helena Outokumpu

Liiketalouden perustutkinto

Antikainen Henna Susanna Joensuu, Asikainen Hanna Kristiina Liperi, Hassinen Tarja Hannele Joensuu, Hämäläinen Pia Pauliina Joensuu, Karttunen Margit Johanna Kontiolahti, Kettunen Sanna-Maarit Joensuu, Kornienko Irina Tohmajärvi, Kukkonen Kirsi Katriina Joensuu, Makkonen Katri Anna Tuulia Joensuu, Mäkilä Anja Kirsi Marjaana Polvijärvi, Poutiainen Ville Oskari Polvijärvi, Puhakka Katja Liperi, Pussinen Anita Irmeli Joensuu, Rossi Marja Hannele Joensuu, Rydberg Hanna Joensuu, Saastamoinen Sara Henniina Joensuu, Tyutryumova Svetlana Tohmajärvi, Mäkelä Eetu Matti Aleksi Joensuu (kaksoistutkinto), Aaltola Pinja Maria Liperi, Alanen Markku Tapio Joensuu, Alhainen Anne-Mari Joensuu, Anttonen Kalle Einari Joensuu, Halonen Johanna Ida Karoliina Joensuu Hiltunen Laura Elina Outokumpu, Huovinen Jaana Maarit Kontiolahti, Huusko Iida-Riina Eveliina Kontiolahti, Hämäläinen Siiri Kaarina Kontiolahti, Immonen Tiina Maria Joensuu, Jormanainen Jenni Johanna Joensuu, Kaipainen Viivi Emilia Kontiolahti, Karhiaho Katja Juulia Joensuu, Karhu Susanna Emilia Joensuu, Karjalainen Maiju Elina Joensuu, Karppinen Jenni Anna-Sofia Joensuu, Kautto Tuula Maria Joensuu, Kaverinen Kiia Irene Kontiolahti, Kettunen Joona Aleksi Joensuu, Kinnunen Hanna Riikka Maria Joensuu, Kinnunen Joona Mikael Joensuu, Kohonen Kalle Alpo Eemeli Joensuu, Koistinen Jere Oskari Joensuu, Kontkanen Jussi Jarmonpoika Liperi, Koskelo Sanna-Maaret Kaarina Joensuu, Kukkonen Teemu Eetu Anton Kontiolahti, Kyllönen Jenna Leena Sarina Joensuu, Kähkönen Sanna Katariina Joensuu, Kärnä Diana Joensuu, Kärnä Netta Maria Josefina Joensuu, Laihanen Ville Jonne Samuli Joensuu, Laine Markus Max Rikunpoika Joensuu, Lappalainen Sami Joonas Polvijärvi, Laurell Iida Maria Kontiolahti, Makkonen Toni Paavo-Tuomas Antero Joensuu, Mannerheimo Miko Eemeli Joensuu, Mikkonen Anna-Saila Johanna Joensuu, Multanen Mette Emilia Joensuu, Mustonen Noora Maria Anneli Joensuu, Mäe Hedi Ilomantsi, Naakka Leevi Elmo Santeri Joensuu, Naumanen Lasse Ilmari Kontiolahti Nissinen Iiris Aurora Kontiolahti, Nissinen Tatu Henrik Joensuu, Pantio Anton Aake Pentti Joensuu, Pirhonen Eino Aleksi Joensuu, Pitkänen Joona Samuli Kontiolahti, Porento Eemi Johannes Joensuu, Raatikainen Anna-Carita Kontiolahti, Ratilainen Kati Aada Marianna Liperi, Rautiainen Leevi Pekka Juhani Joensuu, Räsänen Valtteri Eemil Joensuu, Salmi Tiia Helmi Annika Joensuu, Siikki Laila Liperi, Sivonen Ville Vili Verneri Joensuu, Suhonen Milla Tinja Karoliina Joensuu, Suomalainen Juusa Olavi Joensuu, Talvitie Heidi Susanna Joensuu, Teitto Heli Leena Marjukka Joensuu, Tietäväinen Henri Otto Kontiolahti, Toivanen Miika Joonas Antero Kaavi, Turunen Kristian Niklas Joonatan Joensuu, Vanninen Elias Vilhelm Liperi, Vartiainen Aida Ulrica Liperi, Vesamäki Otto Villehard Kuopio, Voutilainen Miska Benjami Joensuu, Väistö Anni Elina Kontiolahti, Väänänen Mikael Seppo Matias Kontiolahti

Logistiikan perustutkinto

Heikkinen Henri Samuel Antero Joensuu, Heiskanen Arsi Markus Liperi, Karppanen Tommi Kalevi Kontiolahti, Karvonen Joona Juuso Kristian Heinävesi, Karvonen Tatu Samu Kristian Joensuu, Kokkonen Juho Osmo Olavi Juuka, Koponen Robi Rasmus Matias Joensuu, Kotilainen Jesse Miikka Samuel Liperi, Krivenko Roman Joensuu, Kuittinen Jouni Pekka Juhani Nurmes, Laakkonen Toni Mark Samuel Joensuu, Lehikoinen Joni Miro Juhani Joensuu, Lipponen Mitro Oskari Kaavi, Mehtonen Lauri Jaakko Tapio Joensuu, Meriläinen Anniina Johanna Joensuu, Miettinen Olli Petteri Juuka, Mikkonen Eetu Aapeli Nurmes, Mononen Eleonora Alexandra Joensuu, Mutanen Konsta Viljami Joensuu, Nissinen Markus Onni Henrik Joensuu, Nissinen Miro Antero Liperi, Pakarinen Juha Joensuu, Pashonin Ivan Joensuu, Puustinen Arttu Joona Antero  Joensuu, Pyykkö Juha Matti Joensuu, Rosti Pasi Petteri Joensuu, Rönkkönen Aki Juhani Parikkala, Suomalainen Aki Samuli Joensuu, Suomalainen Eetu Petteri Liperi, Tahvanainen Juho Oskari Ilomantsi, Tanninen Teemu Kasperi Joensuu, Toivonen Niko Tapio Joensuu, Tossavainen Mari Johanna Liperi, Tuomisto Teemu Juho Tapani Joensuu, Turunen Vesa-Matti Juhana Joensuu, Varonen Suvi Anna Maaria Tohmajärvi, Vattulainen Eetu Eemil Juuka

Maanmittausalan perustutkinto

Anola-Pukkila Aimo Antero Joensuu, Iaroshenko Dmitrii Joensuu, Kemppainen Hannu Ilmari Joensuu, Kukkonen Tero Liperi, Nygren Jari Antti Mikael Joensuu, Puoskari Jonna Emilia Kuopio, Taari Jan Ronnie Kontiolahti

Maatalousalan perustutkinto

Hirvonen Maria Alexandra Joensuu, Leppänen Henna-Riikka Joensuu, Tuunanen Sari Birgitta Polvijärvi

Matkailualan perustutkinto

Eronen Olga Joensuu, Keinänen Katja Sini Tuulikki Joensuu, Mielonen Ida Pinja Aliisa Joensuu, Moilanen Kati Elina Joensuu, Piiroinen Emma Sofia Joensuu, Pulkkinen Nina Satu Pauliina Joensuu, Simpura Nada Jasmin Liperi, Soininen Suvituuli Katariina Joensuu, Tarnanen Annika Aune Tuulia Joensuu

Metsäalan perustutkinto

Kokko Olli-Pekka Antero Joensuu, Martiskin Mervi Johanna Joensuu, Pekkala Pentti Kalevi Joensuu, Penttinen Mika Kim Kristian Kitee, Pirttisalo Tuomas Mikael Joensuu, Saarinen Janne Eetu Untamo Joensuu, Virkkunen Jukka Lieksa

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto

Ala Fiia Meerit Camilla Joensuu, Bollström Soraja Sabina Anastaasia Joensuu, Hakkarainen Tiina Sini Tuulia Kuopio, Hamnström Olli Pekka Kitee, Hassinen Riitta Liisa Helena Joensuu, Haverinen Sonja Marjaana Nurmes, Heino Ahti Hermanni Outokumpu, Huusko Santeri Kimmo Kalervo Joensuu, Iso-Aho Juho Aleksis Joensuu, Jarva Paavo Aapeli Joensuu, Javanainen Katja Elina Joensuu, Karhinen Tuukka Janne Olavi Juuka, Ketola Menna Emilia Kuopio, Kiiski Riina Katinka Joensuu, Kohonen Heidi Kaarina Kitee, Kokki Tero Juhani Joensuu, Kontturi Jaana Kristiina Kontiolahti, Kontturi Marjaana Joensuu, Koskivuori Leea Liisa Julia Joensuu, Kärjä Anni Maria Amanda Liperi, Lindström Ben Olof Joensuu, Mehtonen Emilia Sofia Maria Joensuu, Mustonen Tytti-Kaisa Anniina Tohmajärvi, Nevalainen Noora-Elisa Joensuu, Nuutinen Mira Nea Kristiina Joensuu, Paajanen Veera Jessica Joensuu, Parkkinen Pinja Vilhelmiina Joensuu, Piipponen Mirka Joensuu, Pirinen Silja Emilia Joensuu, Puustinen Saana Annikki Joensuu, Räty Jerry Veikko Petteri Rääkkylä, Räty Lotta Nea Elisabet Kontiolahti, Smura-Halonen Sirpa Helena Nurmes, Tanskanen Oona Juulia Polvijärvi, Timonen Netta Maria Joensuu, Tuohimäki Toni Petteri Kontiolahti, Tuppurainen Jari-Pekka Joensuu, Ukkonen Vuokko Annikki Joensuu, Valjus Aleksi Petter Nurmes

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Bogdanoff Henri Miika Tapani Joensuu, Hakulinen Petri Tapio Kitee, Hämäläinen Jenni Maria Joensuu, Malinen Eemeli Erkinpoika Joensuu, Haurinen Taru Mila Irina Joensuu, Immonen Saara Anu Marketta Joensuu, Inkinen Jasmin Alexandra Joensuu, Juvonen Kim Joonatan Joensuu, Kareinen Veera Kristiina Joensuu, Kettunen Marika Karoliina Joensuu, Makkonen Niina Marianne Polvijärvi, Matikainen Johanna Katariina Joensuu, Pasanen Minna Maria Polvijärvi, Päiväniemi Sanni Elina Kaavi, Rummukainen Riina Karoliina Liperi, Saarelainen Helmi Eleonoora Lieksa, Vepsä Sauli Sebastian Kontiolahti

Puualan perustutkinto

Hynninen Esa Petteri, Härkönen Osmo Antero Joensuu, Muttonen Aino Mirjam Kitee, Nieminen Toni Petteri Joensuu, Nousiainen Arto, Pakkalen Olli Pekka Joensuu, Piipponen Tarja Marita Vantaa, Pirinen Niilo Toivo Olavi Joensuu, Ruuska Marko Ilmari Joensuu, Hilonen Mikko Juho-Pekka Valtimo, Ilonen Matias Henrik Rääkkylä, Jerkku Eemeli Gabriel Joensuu, Kinnarinen Birgitta Sandra Joensuu, Koljonen Jerno Miko Markus Kontiolahti, Partanen Ilona Beata Kristiina Polvijärvi, Tiilikainen Laura Johanna Outokumpu, Tolvanen Ville-Veikko Vihtori Liperi, Venäläinen Janne Juhani Joensuu

Rakennusalan perustutkinto

Aalto Oskari Matias Kontiolahti, Janttonen Tomi Tapio Liperi, Katajainen Daniel Niilo Kalervo Joensuu, Lillunen Henri Pekka Eemeli Joensuu, Luostarinen Onni Lari Valtteri Liperi, Martiskainen Eero Petteri Kontiolahti, Nevalainen Henri Kristian Joensuu, Pajarinen Timo Olavi Liperi, Sakov Artur Joensuu, Simonen Miika Ilari Liperi, Turunen Arttu Aapo Jalmari Joensuu, Härkönen Ari Pekka Polvijärvi, Mutikainen Aki Juhani Joensuu, Oinonen Marke-Rosita Liperi, Alitupa Juuso Eemil Joensuu, Auvinen Joonas Antero Kristian Kontiolahti, Hassinen Niko Kristian Joensuu, Hirvonen Niklas Samuel Pasinpoika Joensuu, Jabar Aros Ali Joensuu, Lampinen Antti Tuukka Matias Liperi, Matikainen Eetu Valtteri Kontiolahti, Naumanen Leevi Oskari Outokumpu, Nissinen Mika Eetu Tapani Joensuu, Pakarinen Eino Aleksanteri Joensuu, Phantha Arunchai Liperi, Piiroinen Niko Petteri Outokumpu, Primetta Jonne Antton Kontiolahti, Rieppo Markus Eemeli Joensuu, Räsänen Janne Pekka Johannes Outokumpu, Saharinen Kalle Santeri Kontiolahti, Saukkonen Samuli Henrikki Liperi, Savolainen Waltter-Kristian Adiel Liperi, Savolainen Vilppu Eevert Jussinpoika Joensuu, Susilehto Heikki Juhani Joensuu, Tuovinen Tuukka Saul Kristian Juuka, Vartiainen Arto Antti Kalevi Joensuu

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Aimasmäki Tero Tapani Kitee, Asikainen Raija Saimi Maria Liperi, Borg-Ronkainen Hanna Anniina, Ilomantsi, Bågeberg Päivi Hannele Kontiolahti, Bäckman Maarit Kaarina Joensuu, Chamrunhin Thanabodee Ilomantsi, Ehrukainen Paula Marketta Tohmajärvi, Ekman Mari Johanna Joensuu, Eronen Ulla Sirkku Tohmajärvi, Eskelinen Janina Joensuu, Forsell Sara Sofia Joensuu, Frantzi Ritva Elina Joensuu, Haapalainen Maija Ilona Kontiolahti, Hakkarainen Kati Irmeli Joensuu, Halonen Annemari Larissa Liperi, Harmanen Noora Marjut Sinikka Kitee, Hassinen Kaisa Anneli Joensuu, Hassinen Tiia Sirkka-Liisa Joensuu, Hatunen Jasmin Anna Kristiina Liperi (kaksoistutkinto) Heikura Emilia Sini Susanna Rääkkylä, Heiskanen Saara Mirjami Tohmajärvi, Hirvonen Simo Elias Joensuu, Hirvonen Siri Petra Johanna Joensuu, Honkanen Viljo Tapani Artturi Joensuu, Horttanainen Mira Piia Pauliina Joensuu, Huikuri Roosa Karoliina Liperi, Hujanen Jani Severi Joensuu, Hummel Jeremy Scott Joensuu, Hyvärinen Janika Aino Emilia Joensuu, Hyvärinen Otto Ville Aleksi Varkaus, Ihanus Jaakko Juhani Ilomantsi, Ikonen Piia Marketta Kontiolahti, Ikonen Roosa Nina Johanna Joensuu, Immonen Ninja Alexandra Julia Liperi, Joutsensaari Elina Pihla Anneli Joensuu, Kaasinen Hilda Maria Kontiolahti, Kakkonen Maarit Anne Joensuu, Kananen Juhana Sulo Benjamin Kontiolahti, Karvonen Hanna Marika Liperi, Kekäläinen Elaida Joensuu, Kesälä Kari Juhani Joensuu, Ketolainen Kia Minea Birgitta Kitee, Ketolainen Minna Kaarina Kitee, Kettunen Joonas Niko Sakari Joensuu, Kinnunen Emmi Veera Elisa Joensuu, Koistinen Santra Tuusniemi, Konttinen Hanna Sofia Kontiolahti, Konttinen Veera Mari Anne Liperi, Kontturi Roosa Emilia Charlotta Ilomantsi, Korhonen Tomi Mikael Joensuu Koskinen Satu Maarit Liperi, Kosunen Sini Tuulia Leppävirta, Kovanen Reetta Roosa Tuulia Kontiolahti (kaksoistutkinto), Kuivalainen Anne-Mari Emilia Joensuu, Kukkonen Laura Riitta Viktoria Joensuu, Kukkonen Milla Kristiina Juuka, Kukkonen Petri Asko Mikael Polvijärvi, Kähkönen Janita Anni Emilia Joensuu, Kämäräinen Iida Salla Sofia Kontiolahti, Laakkonen Kiia Maria Kontiolahti (kakssoistutkinto), Laakkonen Sari Maarit Hannele Joensuu, Laine Terhi Anna Helena Joensuu, Lamberg Katja Regina Joensuu, Lavikainen Silja Satu Katariina Joensuu, Lavikainen Tanja Kristiina Liperi, Lehikoinen Roosa, Lemmetyinen Laura Ida Emilia, Outokumpu, Lievonen Merja Anu Maria Tohmajärvi, Lihavainen Niina Elina Joensuu, Luukkainen Marko Tapani Joensuu, Lyhykäinen Olli Aleksi Outokumpu, Lång Minna Marina Joensuu, Martikainen Anu-Irina Mirjam Joensuu, Martikainen Jaana Maarit, Liperi, Meriläinen Johanna Katriina Joensuu, Miettinen Netta Amanda Juuka, Miettinen Pauliina Susanna Tuusniemi, Mikhail Heli Susanna Kontiolahti, Mustonen Merja Susanna Joensuu, Mutanen Mirella Jenna Julia Joensuu, Myller Heidi Birgitta Joensuu, Mäkitalo Johanna Elina Joensuu, Nenonen Inka Sisko Elina Joensuu, Nenonen Veera Emma Inkeri Joensuu, Nevalainen Johanna Katriina Polvijärvi, Nilsen Enni Liina Maria Varkaus, Nissinen Katri Maarit Johanna Joensuu, Nissinen Mira Julia Joensuu, Novitckaia Svetlana Joensuu, Nylander Emma Roosa Kontiolahti (kaksoistutkinto), Paavilainen Ida Maria Joensuu, Papunen Eeva Joensuu, Parjanen Erika Anniina Kontiolahti, Patrikainen Jasmin Sofia Joensuu, Patrikainen Julia Emilia Joensuu, Peltonen Ella Julia Joensuu, Perez Gutierrez Clara Joensuu, Pietarinen Riitta Liperi, Pippola Niina Elina Joensuu, Pirhonen Arja Annikki Joensuu, Plattonen Viivi-Amanda Karoliina Kontiolahti, Poikkimäki Aleksi Salomon Joensuu, Pottonen Anette Ida Julia Kontiolahti, Pottonen Sari Maarit Kontiolahti, Puustinen Kristina Joensuu, Pylvänen Tuija Marjatta Liperi, Päivänurmi Rosa-Maria Joensuu, Pääkkönen Tanja Emilia Juuka, Pöntinen Miia Marjut Annukka Joensuu, Pötsönen Kusti Olavi Joensuu, Rajala Noora Inka Joensuu, Rantanen Marjo Johanna Joensuu, Rantanen Tuija Liperi, Ratilainen Suvi Elina Liperi, Rautanen Asta Marjatta Ilomantsi, Reijonen Anne Maarit Joensuu, Reinikainen Teemu Eemeli Joensuu, Riissanen Reetta Hannele Liperi, Roivainen Jaana Hannele Joensuu, Rummukainen Reetta Linda Maria Liperi (kaksoistutkinto), Ryhänen Jaana Riitta Hannele Ilomantsi, Ryynänen Katja Enni Maria Joensuu, Räsänen Santtu Valtteri Joensuu, Räty Jaana Annika Joensuu, Räty Johanna Maria Kontiolahti, Rönkkö Matti Ville Joensuu, Saarelainen Irene Karoliina Joensuu, Saarelainen Paula Leena Tohmajärvi, Saharinen Mari Teresa Kontiolahti, Sarkkinen Jaana Marja Joensuu, Savolainen Marika Mirjami Joensuu, Shardyko Anna Joensuu, Silvennoinen Enni Aino Julia Joensuu, Sonné Katharina Mira Mariana, Joensuu, Sormunen Natalie Laura Mariia Joensuu, Sormunen Satu Maarit Joensuu, Sormunen Titta Joensuu, Tarvainen Toni Pekka Joensuu, Tavi Mirja Elna Kristiina Varkaus, Telekäinen Pietari Alarik Joensuu, Tietäväinen Nina Marjut Polvijärvi, Tiihonen Roope Mikael Siilinjärvi, Tikkanen Säde Maarit Joensuu, Tillonen Päivi Helena Polvijärvi, Timonen Sanna Mari Joensuu, Titova Anastasiia Joensuu, Toivio Totte Kauko Tapani, Tolkki Tommi Iivari, Parikkala, Tuononen Anton Oliver Kontiolahti, Tuononen Emmi Alisa Joensuu, Turunen Jemina Aili Natalie, Joensuu, Turunen Milja Anni Kristiina Joensuu (kaksoistutkinto), Turunen Tarja Tuulia Kontiolahti, Tuupanen Outi Joensuu, Tuupanen Suvi Ilona Kontiolahti, Vanhakangas Jenni Maria Joensuu, Varis Tiina Veera Joensuu (kaksoistutkinto), Vartiainen Sonja Eveliina Joensuu, Vatanen Andrey Ilomantsi, Vepsäläinen Noora Annika Joensuu, Viitaniemi Elina Maria Liperi, Voutilainen Miisa Emma Julia, Joensuu, Vähä-Impola Waltteri Aleksander Joensuu, Vänskä Miisa Marjut Kontiolahti, Väänänen Aarne Johannes Joensuu, Yljälä Saija Pauliina Joensuu

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Hakkarainen Pyry Sakari Joensuu (kaksoistutkinto), Alanen Vili Veikka Albert Joensuu, Anttilainen Joonas Yrjö Antero Kontiolahti, Hakkarainen Toivo Antero Joensuu, Halonen Jarkko Tapani Polvijärvi, Halttunen Sampo Ilari Kontiolahti, Heikkilä Sakke Severi Joensuu, Holopainen Niko-Veikka Joensuu, Huusko Hannu Liperi, Ikonen Mikael Pekka Samuli Kontiolahti, Immonen Tero Santeri Kontiolahti, Jaatinen Samuli Toni Santeri Kontiolahti, Järviluoto Suvi Tuulia Joensuu, Kainulainen Aleksi Mikko Oskari Joensuu, Kakkonen Marko Keijo Mikael Kontiolahti, Karttunen Joona Aleksi Joensuu, Kettunen Miikka Aleksi Joensuu, Kokkonen Jon Markus Outokumpu, Kuusipalo Aapo Juhana Joensuu, Lehikoinen Alex Mikael Kristoffer Juuka, Mononen Arttu Wiljami Joensuu, Mutanen Jason Eelis Misael Liperi, Mutanen Miska Väinö Tapio Outokumpu, Piipponen Tero Antti Henrik Joensuu, Piiroinen Niko Ville Santeri Joensuu, Pulkkinen Aapo Elmeri Joensuu, Purmonen Konsta Jyri Petteri Ilomantsi, Pylsy Lassi Oskari Joensuu, Päivinen Vili-Valtteri Joensuu, Renqvist Sampo Jalmari Joensuu, Rieppo Juho Valtteri Joensuu, Sheikh Abdullaahi Aamir Aadan Kontiolahti, Sinkkonen Joonas Aleksanteri Joensuu, Surakka Mikko Samuel Kontiolahti, Suvanto Juha-Pekka Eemeli Joensuu, Tukiainen Rasmus Kristian Joensuu, Turunen Aatu Aleksi Otto Kontiolahti, Törrönen Tapio Pekka Olavi Joensuu, Vainikainen Anssi Joonatan Joensuu, Väänänen Karri Ensio Joensuu

Talotekniikan perustutkinto

Barymov Ignat Joensuu, Finagin Vitali Joensuu, Golubev Vitaly Joensuu, Kähkönen Ari Kristian Joensuu, Makkonen Jarkko Johannes Kitee, Meriläinen Pekka Juhani Nurmes, Keskitalo Roope-Rasmus Willehard Joensuu (kaksoistutkinto), Hussein Khalid Ibrahim Joensuu, Ikonen Valtteri Eemil Tohmajärvi, Joutsen Patrik Frans Emil Liperi, Kaipainen Pekka Aapo Johannes Joensuu, Kallinen Jere Eric Mikael Kitee, Kauranen Eetu Santeri Liperi, Keinänen Tomi Matias Kontiolahti, Kontio Onni Antti Johannes Kontiolahti, Korhonen Ismo Ensio Joensuu, Korhonen Jim Toivo Olavi Juuka, Korhonen Mika Tuomas Lieksa, Kämäräinen Miro Alexander Joensuu, Kärki Arttu Eerik Kontiolahti, Makkonen Pyry Sampo Elias Joensuu, Miettinen Otso Olavi Joensu, Oinonen Otto-Aleksi Rääkkylä, Piitulainen Miska Matia Joensuu, Pirinen Teemu Tapani Kontiolahti, Pöllänen Olli Akseli Joensuu, Sallinen Markku Mikael Liperi, Salminkoski Joni Jalmari Olavi Joensuu, Siponen Juha Valtteri Joensuu, Tahvanainen Toni Aleksi Joensuu, Tanskanen Niko Mikael Antero Kontiolahti, Tikka Toni Mikael Joensuu, Toivari Mika Johannes, Kitee

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Abdalle Abdirahman Moalin Joensuu, Bordi Tuukka Pietari Joensuu, Gustafsson Simo Alex Heinävesi, Helenius Eetu Mikael Gunnar, Joensuu, Hirvonen Matias Juhani Outokumpu, Kiiskinen Sami Mikael Liperi, Kokkola Jasu Antero Valtimo, Kontkanen Eetu-Markus Samuel Joensuu, Kuivalainen Henri Santeri Joensuu, Kuronen Ilari Eerik Joensuu, Laakkonen Niko Kristian Kontiolahti, Leskinen Aleksi Elias Joensuu, Makkonen Juuli Emilia Joensuu, Mäkinen Kalle Jalmari Polvijärvi, Nuutinen Tuomo Antero Joensuu, Nyman Roger Henry Allan Joensuu, Paakkunainen Jere Mikael Joensuu, Puittinen Emppu Leevi Eemeli Liperi, Roivas Veikko-Aleksi Antero Outokumpu, Ruponen Arttu Oskari Liperi, Räty Niko Markus Aleksanteri Liperi, Sallinen Mika Olli Juhani Joensuu, Salminen Oskari Miika Kristian Kontiolahti, Sukanen Arttu Kasperi Kontiolahti, Timonen Sami Aleksi Kontiolahti, Toivanen Aleksi Verner Antero Kontiolahti, Vainikainen Joona Väinö Outokumpu, Vartiainen Tuomas Olli Antero Joensuu, Virkkunen Toni Juhani Joensuu

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Heikkinen Ilkka Petteri Kuhmo, Hyttinen Sauli Santeri Kontiolahti, Karppinen Janne Tapani Kontiolahti, Moilanen Taru Tuulikki Pieksämäki, Parviainen Jarkko Kristian Ilomantsi, Pussinen Timo Eino Uolevi Joensuu, Pölönen Tommi Henrik Mikael Joensuu, Riikonen Rauno Juhani Joensuu, Silvennoinen Jarmo Martti Tapio Joensuu, Väistö Heidi Hannele Joensuu, Hietamäki Emilia Susanna Joensuu, Karvonen Timo Antti Kontiolahti, Kuittinen Seppo Mikael Joensuu, Leppänen Janne Tapani Joensuu, Leppänen Niko Petteri Kontiolahti, Mantsinen Niikko Joensuu, Sormunen Aake Verner Polvijärvi

Turvallisuusalan perustutkinto

Rissanen Riku Petteri Tuusniemi, Vuojolainen Panu Jyväskylä

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto

Mononen Milla Maija Joensuu (kaksoistutkinto), Koivukangas Isa Laura Annika Joensuu, Malinen Laura Katariina Kitee, Malinen Riitta Leena Lahti, Mähönen Kasperi Aapo Olavi Liperi, Tertsunen Jari Ensio Joensuu

Kehitysvamma-alan ammattitutkinto

Raassina Pilvi Sisko Helena Joensuu

Kondiittorin ammattitutkinto

Kokkonen Laura Inkeri Joensuu, Myllynen Jenni Elina Joensuu, Oinonen Mikko Antero Joensuu

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Hirvonen Päivi Kristiina Joensuu, Kuisma Mirva Outokumpu, Pieviläinen Mirka Piritta Joensuu, Sivonen Sari Anneli Joensuu

Koneenasentajan ammattitutkinto

Haataja Sauli Juhani Liperi, Järstä Juhani Pentti Olavi Kontiolahti, Kallinen Ari-Pekka Tapani Outokumpu, Kurikka Torsti Pentinpoika Liperi, Muikku Ville Petteri Liperi, Pakarinen Antti Veikko Hannes Liperi, Suvanto Antti Sakari Joensuu

Koneistajan ammattitutkinto

Immonen Iiro Simo Antero Outokumpu

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Heinonen Sorja Liperi, Hyvärinen Natalia Joensuu, Kakkonen Tiina Maarit Kontiolahti, Korhonen Sari Minna Johanna Tohmajärvi, Nissinen Maarit Anneli Kitee, Paakkonen Elina Linne Elisa Joensuu, Pikkarainen Maritta Anneli Nurmes, Ratilainen Katja Sinikka Outokumpu, Seppänen Tanja Tuulikki Kitee

Levyalan ammattitutkinto

Hämäläinen Juha Pekka Liperi, Komulainen Petri Eemeli Joensuu, Kortelainen Johannes Tapio Joensuu, Laurikainen Juuso Paavo Kalevi Joensuu, Mononen Sari Elisa Joensuu, Palokas Ilja Kristian Joensuu, Turunen Marko Jyri Juhani Kontiolahti, Turunen Merja Eliisa Joensuu, Voutilainen Harri Juho Tapani Liperi

Levytekniikan ammattitutkinto

Hiltunen Mari Susanna Liperi, Lehtola Joni Heikki Joensuu, Nousiainen Niko Pekka Tapani Savonlinna, Pekkinen Janne Aleksi Kitee, Tammela Samuli Johannes Outokumpu

Lihateollisuuden ammattitutkinto

Mustonen Matti Liperi, Räsänen Ville Erik Johannes Outokumpu

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Björn Jenna Kontiolahti, Lintunen Kati Marika Suomussalmi

Lämmityslaiteasentajan ammattitutkinto

Kananen Ari Kalevi Joensuu, Motty Jose Carlos Joensuu

Maarakennusalan ammattitutkinto

Fagerlund Pertti Olavi Nokia

Media-alan ammattitutkinto

Kinnunen Joni Mikael Lappeenranta

Myynnin ammattitutkinto

Kettunen Roosa Emilia Joensuu, Silvennoinen Noora, Vattulainen Virpi Päivikki Joensuu

Paperiteollisuuden ammattitutkinto

Vallius Sonja Katariina Lieksa

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

Hassinen Tiina Pauliina Joensuu, Heikkinen Mervi Johanna Joensuu, Ovaskainen Heini Marita Joensuu, Pennanen Piia Tuulikki Joensuu, Rokkonen Tia Mari Johanna Joensuu

Puualan ammattitutkinto

Carle Jonathan Heikki Alexander Kontiolahti, Kanninen Tuomo Aleksi Kontiolahti, Mantsinen Riku Juhani Kontiolahti, Vauhkonen Mikko Kontiolahti

Sihteerin ammattitutkinto

Ohtonen Hanna-Mari Joensuu, Riikonen Sallamari Susanna Kontiolahti

Taloushallinnon ammattitutkinto

Keränen Teemu Juhani Petteri Joensuu

Tarjoilijan ammattitutkinto

Laakkonen Annika Eveliina Rääkkylä, Piipponen Marjo Satu Sinikka Liperi, Ronkainen Jaana Marjukka Joensuu

Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto

Suomalainen Hannu Kontiolahti

Vartijan ammattitutkinto

Grönroos Antti Oskari Joensuu, Jeskanen Elina Iida Maria Ilomantsi, Kärkkäinen Minna Anneli Rääkkylä, Nevalainen Mira Maarit Joensuu, Pesonen Arttu Olavi Joensuu, Pietarinen Sauli Jarkko Olavi Rääkkylä, Rautiainen Lari Johannes Rääkkylä

Välinehuoltajan ammattitutkinto

Atak Maria Liperi, Halonen Hanna Maarit Kajaani, Holopainen Heidi Satu Susanna Liperi, Jääskeläinen Iina Jasmiina Imatra, Karppinen Ritva Marika Joensuu, Kettunen Minna Helena Kitee, Kortelainen Jenna-Riikka Joensuu, Kyläkorpi Tatiana Joensuu, Ratilainen Elena Liperi, Räsänen Iida Emilia Joensuu, Saastamoinen Kari Tapio Joensuu, Tikkanen Sanna Maarit Joensuu, Turpeinen Henna-Riitta Maria Joensuu, Turunen Jenna Linda Joensuu, Turunen Paula Anneli Joensuu, Volotinen Sinja Annika Joensuu

Yrittäjän ammattitutkinto

Penttinen Sari Tuija Anneli Joensuu

Dieettikokin erikoisammattitutkinto

Hyvärinen Satu Kontiolahti

Elintarviketekniikan erikoisammattitutkinto

Kupiainen Heli Hannele Polvijärvi, Lohtander Ossi Tapio Nurmes

Jalkojenhoidon ammattitutkinto

Saarinen-Härkönen Tuija Johanna Joensuu

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Kettunen Hannareetta Joensuu, Mikkonen Assi Emilia Liperi, Rautiainen Mikko Kalevi Joensuu, Soikkeli Marko Kristian Kontiolahti, Suhonen Leena Marjatta Joensuu, Taskinen Hanna Marika Joensuu, Väänänen Lauri Juhani Joensuu

Koneistajamestarin erikoisammattitutkinto

Nuutinen Jorma Kalevi Joensuu

Leipurimestarin erikoisammattitutkinto

Aalto Krista Susanne Kontiolahti

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Junkkarinen Tuula Kaarina Joensuu, Kuittinen Marika Hannele Joensuu

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto

Hyttinen Minttu Marianna Karoliina Joensuu, Iittiläinen Ari Tapani Kitee, Katajala Sirke Krista Birgitta Nurmes, Laakkonen Harri Petri Olavi Outokumpu, Leppämäki Pekka Matias Kuopio, Naumanen Reijo Olavi Outokumpu, Nevalainen Ritva Leena Nurmes, Piipponen Roosa Joensuu, Piirainen Sari Tuulikki Joensuu, Sotikov Eija Maarit Joensuu, Tahvanainen Suvi Hanna Liisa Joensuu, Turunen Asko Olavi Joensuu

Siivoustyönohjaajan erikoisammattitutkinto

Huotari Jenni Elli Stiina Liperi, Sormunen Jaana Helena Lieksa

Kiteen koulutusyksikkö:

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Hinkkanen Saara Emma Katriina Parikkala, Hinkkanen Suvi Marja Esteri Parikkala, Jänis Galina Kitee, Zhukova Viktoriia Rääkkylä

Liiketalouden perustutkinto

Aromaa Markus Reino Ilmari Tohmajärvi, Karppinen Heli Anneli Kitee, Koistinen Marko Markku Kitee, Kovero Päivi Johanna Rääkkylä, Miinalainen Tanja Leena Maria Tohmajärvi, Mustonen Katja-Leena Margit Kitee, Piiroinen Anastasia Kitee, Virtanen Samuli Juho Eevert Kitee, Väistö Johanna Susanne Tohmajärvi

Maatalousalan perustutkinto

Alatalo Annina Maria Kouvola, Hartikainen Veera Maria Liperi, Havukainen Ville Pekka Mikael Kitee, Herukka Tommi Mika Tapio Tohmajärvi, Hirvonen Miikka Johannes Liperi, Hirvonen Riia Karoliina Rääkkylä, Huttunen Juuso Petteri Outokumpu, Kautonen Ida-Maria Savonlinna, Kinnunen Oona Henna Susanna Liperi, Leskinen Jari Petteri Kitee, Lignell Erkko Abraham Sulkava, Lintunen Tommi Taisto Kalevi Tohmajärvi, Makkonen Anna Kaisa Parikkala, Oinonen Anna Orvokki Joensuu, Pippuri Anni Elina Tohmajärvi, Pirinen Aku Paavo Juhani Lappeenranta, Reijonen Katariina Ilmi Amanda Savonlinna, Reijonen Tomi Juhani Polvijärvi, Saari Jonna Helena Katariina Kitee, Tuomainen Jenni Taru Maria Ruokolahti

Rakennusalan perustutkinto

Kalenik Vladislav Kitee, Leinonen Ville Valto Valtteri Kitee, Partinen Ville Viljo Kitee

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Antikainen Sara Janika Joensuu, Avedeniy Pavel Tohmajärvi, Dekkoeva Anastasia Tohmajärvi, Eronen Salla Maarit Kitee (kaksoistutkinto), Hakulinen Tiina Johanna Kitee, Havukainen Eija Marita Kitee, Heikkinen Janina Tiia Annika Ilomantsi, Karttunen Henry Aleksi Kontiolahti, Kirjavainen Nina Aida Carola Tohmajärvi, Pirinen Eveliina Maria Annastina Kitee (kaksoistutkinto), Pitkänen Natalia Rääkkylä, Rahunen Sinna Katri Elina Kitee, Saarimaa Tarja Kristiina Kitee, Summanen Tuomo Tapani Kitee, Timonen Sara Emilia Kitee, Vaitkene Elena Tohmajärvi, Varis Jenna Jasmin Christine Tohmajärvi, Väkeväinen Teemu Tapani Kitee

Lieksan koulutusyksikkö

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Amin Saadun Halgord Lieksa, Glazunova Liudmila Lieksa, Grund Samuli Joonatan Lieksa, Karjunen Noora Kaarina Lieksa (kaksoistutkinto), Kohtavaara Laura Emilia Lieksa, Martiskainen Ronja Alexandra Lieksa, Thongsin Boonyawan Lieksa

Kone- ja metallialan perustutkinto

Kiiskinen Juha-Matti Lieksa

Liiketalouden perustutkinto

Bazhenova Veronika ulkomaat, Kargin Mihail ulkomaat, Keronen Simo Petteri Mikael Lieksa, Keränen Susanna Kristiina Lieksa (kaksoistutkinto), Kortelainen Henri Esa Antero Lieksa, Lukkarinen Marko Lieksa, Mäkkeli Elina Katariina Lieksa, Pellikka Markus Joel Lieksa, Ryynänen Tarja Tuulikki Lieksa, Salminen Joona Santeri Benjamin Lieksa, Tahvanainen Tanja Emilia Lieksa.

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Kuivalainen Toni Tapio Kalevi Joensuu, Myyry Leevi Santeri Joensuu, Potekhin Andrei ulkomaat, Souranto Raimo Antero Lieksa, Varonen Kari Kitee.

Rakennusalan perustutkinto

Gadzhiev Samir Emil, ulkomaat, Iushchenko Luka ulkomaat, Parviainen Jesse Aaron Lieksa, Potekhin Ruslan ulkomaat, Suhonen Seppo Kalevi Nurmes, Tammivuo Jukka Pekka Lieksa, Tamraysa Yahya Ahmed Lieksa, Turunen Aleksi Miika Lieksa.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Bamberg Miila-Maria Emilia Lieksa, Juntunen Outi Hannele Kontiolahti, Kalilainen Sanna Cecilia Lieksa, Kaltiainen Alina Annikki Lieksa, Kangasniemi Eija-Kaisa Ilona Lieksa, Kauhanen Leena Helena Lieksa, Kärki Veera Vilhelmiina Lieksa, Lampinen Roosa Oona Emilia Lieksa, Leppänen Anne Maarit Lieksa, Luostarinen Annika Sisko Helena Lieksa, Multanen Sari Annukka Lieksa, Määttä Terhi Tuulia Nurmes, Nurminen Fanni Roosa Lieksa, Pitkänen Pasi Heikki Tapani Joensuu, Pyykkö Minna Tuulikki Lieksa, Räsänen Mirva Pauliina Lieksa, Saastamoinen Aleksi Erkki Vihtori Lieksa, Soininen Joni Aatu Kalevi Lieksa , Switalska Regina Daria Lieksa, Tuomainen Nella-Sofia Cristina Lieksa, Turunen Anna-Maria Lieksa, Vartiainen Jonna Karoliina Lieksa, Vedentcova Tamara ulkomaat.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Korhonen Juho Ilari Johannes Lieksa, Kärki Valtteri Eero Juhana Lieksa, Prokhorov Daniil ulkomaat, Shirokov Evgeny ulkomaat.

Kunnossapidon ammattitutkinto

Ihalainen Toni Juhani Kontiolahti, Kirvesniemi Miikka Joensuu.

Nurmeksen koulutusyksikkö

Autoalan perustutkinto

Huttunen Eemeli Nurmes, Lepistö Johannes Sami Kristian Lieksa, Ovaskainen Leevi Johannes Juuka, Turunen Otto Akseli Kontiolahti.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Heikura Ville Nurmes, Karppinen Julia Iida Kristiina Nurmes, Kokkonen Tuomas Kristian Nurmes. Kontkanen Laura Emilia Juuka, Korhonen Heikki Johannes Juuka, Miettinen Tessa-Helena Valtimo, Moiseeva Victoria Juuka, Mononen Emma-Kaarina Nurmes, Mäkelä Katja Helena Juuka, Toivanen Minka Jasmin Joensuu, Tolonen Miika Juhani Nurmes, Valtanen Ville Petteri Nurmes.

Kone- ja metallialan perustutkinto

Karjalainen Olli Matias Nurmes, Kokkonen Miika Niklas Nurmes.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Laurila Vesa Matti Jalmari Suomussalmi.

Liiketalouden perustutkinto

Janhunen Pia Helena Nurmes, Karjalainen Ninetta Jenna Jasmilla Nurmes, Kettunen Nelli Kristiina Nurmes, Kortelainen Tiia Elli Maria Nurmes, Kosonen Niina Kuhmo, Laukkanen Venla Valtimo, Muona Eetu Pekka Pellervo Pieksämäki, Rautiainen Sini Marika Nurmes, Repo Tino Pekka Polvijärvi. Räsänen Sami Juuka, Timonen Sirje Katriina Iisalmi, Toivanen Enna Noora Anniina Juuka, Venäläinen Henni-Kerttu Rautavaara.

Rakennusalan perustutkinto

Kettunen Joona Nurmes, Kinnunen Eetu Nurmes, Kärki Janne Juhani Nurmes, Lignell Oona Katariina Nurmes.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Ahonen Paula Marika Nurmes, Karjalainen Terttu Marketta Valtimo, Korhonen Maarit Mirella Valtimo, Korkalainen Emma Kristiina Nurmes, Kukkonen Sari-Marjaana Nurmes, Meriläinen Tuija Orvokki Nurmes, Niskanen Kirsi Marja Susanna Nurmes, Rannasmaa Kirsi Hannele Lieksa, Rantala Jaana Marjatta Nurmes, Ruokolainen Paula Anneli Nurmes Ruokolainen Tarja Nurmes, Tertsunen Riku Santtu Aleksi Nurmes, Toivanen Pirkko Liisa Juuka

Sähkö- ja automaatioasentajan perustutkinto

Komulainen Teemu Tapani Valtimo, Lukkarinen Juuso Aleksi Nurmes, Pulkkinen Timo Kuhmo, Ryynänen Riku Risto Juhani Nurmes.

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Ahonen Pasi Valtimo, Heikkinen Sanna Pauliina Nurmes, Karjalainen Kirsi Riitta Nurmes, Korhonen Ritva Helena Nurmes, Laukkanen Armi Hannele Nurmes, Nevalainen Tuula Hannele Nurmes, Nurmikanta Anne Maarit Nurmes, Saatsi Esko Arvi Nurmes, Timonen Paula Helena Nurmes.

Outokummun koulutusyksikkö

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto

Aaltonen Jesse Olavi Lohja, Ahonen Katariina Anneli Juuka, Alastalo Risto Matias Outokumpu, Hartikainen Markku Henrik Joensuu, Hiltunen Olli Elias Outokumpu , Hintsanen Arttu Jarno Kalevi Sulkava, Hirvonen Jussi Pekka Tuusula, Hyvönen Hugo Hector Outokumpu, Immonen Miikka Matias Pekanpoika Outokumpu, Jeskanen Leevi Sakari Joensuu, Jussila Pinja-Annina Kuopio, Karvonen Salla Maria Kontiolahti, Kiviniemi Lotta Emilia Joensuu , Kolehmainen Tiina Karoliina Hannele Joensuu, Koskinen Anssi Veli Johannes Saarijärvi, Kähäri Suvi Elina Liperi, Lahti Aku Juhani Kuopio, Laihosola Joni Henrik Joensuu, Lintuniemi Matti Jeremy Lahti, Markkinen Jaakko Tapani Joensuu, Nuutinen Jonne Olavi Joensuu, Nyholm Sarita Anna Pauliina Tampere, Pasanen Aleksi Antero Nikolai Rovaniemi, Peltonen Lauri-Joonas Joensuu, Perätalo Jeremias Joni Johannes Jyväskylä, Piiroinen Joni Mikael Kalervo Joensuu, Pykäläinen Sini Tuulia Kouvola, Rautiainen Niko Tapio Outokumpu, Suomalainen Ari Heikki Petteri Outokumpu, Tiainen Tuukka Tapio Kontiolahti, Timoskainen Veli-Matti Tohmajärvi, Tuononen Teija Taru Juuka, Turunen Antti Juhani Lieksa, Turunen Mirko Olavi Kontiolahti, Wegelius Markus Mikael Turku, Viinonen Jere Aarne Rafael Tampere.

Kaksoistutkinto

Ylöstalo Emmi Johanna Joensuu.

Kone- ja metallialan perustutkinto

Elonen Sanna Susanna Outokumpu, Hottinen Otto Jarinpoika Outokumpu, Malinen Mikka Taneli Outokumpu, Matikainen Krister Erik Outokumpu, Rissanen Vili Eetu Jeremias Outokumpu, Termonen Sanna Mari Outokumpu.

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Härkönen Liinu Julia Joensuu, Kinnunen Jonna Emilia Kitee, Kurtti Anette Elisabet Joensuu, Kähkönen Anne-Mari Kristiina Tuusniemi, Laitakari Kia Anette Mikaela Outokumpu, Mikkonen Valtteri Outokumpu, Mustonen Emma Maria Outokumpu, Palviainen Emmi lomantsi, Peltola Lili Roosa-Maria Kontiolahti, Piironen Roosa Pauliina Joensuu, Sonné Saana Maaria Annastina Joensuu.

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto

Lanér Taika Karima Polvijärvi, Penttinen Anu Maiju Johanna Outokumpu, Penttinen Saija Marjut Susanna Outokumpu.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Gröhn Jenni Maria Kontiolahti, Hakkarainen Tanja Anneli Kuopio, Hirvonen Eveliina Lea Joensuu, Honkanen Milla Susanna Outokumpu, Hyvönen Pietu Petja Kasperi Outokumpu , Immonen Satu-Sanna Joensuu, Kerkkänen Tanja Kaarina Joensuu, Kokkonen Sanna Marika Nurmes, Kortelainen Hannu Kalevi Liperi, Kuhmonen Riikka Milka Karoliina Joensuu, Kupiainen Heidi-Marika Joensuu, Kärkkäinen Marika Susanna Outokumpu, Laakkonen Mari Annika Outokumpu, Lauronen Kirsi Liisa Polvijärvi, Litja Marjo-Riitta Outokumpu , Lohtander Saara Joensuu, Mauranen Satu Hellevi Juuka, Mietala Hanna Saima Helmiina Outokumpu, Mustonen Ella Aija Annikki Outokumpu, Mustonen Tiia Anna Karoliina Kaavi, Naumanen Mari Johanna Outokumpu, Nevalainen Jukka Tapani Kontiolahti, Nuutinen Niina Annika Joensuu, Närhi Lassi-Pekka Iisalmi, Pakarinen Jonna Pauliina Tohmajärvi, Pakarinen Virve Marja Carita Joensuu, Pesonen Veera Johanna Ilomantsi, Petrova Anastasia Outokumpu, Pippuri Henna Kaarina Liperi, Ratilainen Petri Outokumpu, Salmi Aleksi Olavi Outokumpu, Savinainen Jaana Eveliina Outokumpu, Silvennoinen Maarit Hannele Outokumpu, Taskinen Katri Marika Outokumpu, Venäläinen Jaana Helena Helsinki, Vänttinen Noora Vilhelmiina Outokumpu.

Kaksoistutkinto: Tanssialan perustutkinto

Nyyssölä Emma Wilhelmiina Raasepori, Posti Ella-Mari Katariina Kuopio, Saarenpää Jens Jari Aleksanteri Oulu, Tiuraniemi Maiju Elsa Alina Sodankylä, Tuomioja Emilia Karoliina Tampere.

Kaivosalan ammattitutkinto

Fritsch Ari Oulu, Karhunen Toni Kristian Kiviniemi, Petri Juhani Ylöjärvi, Koivuniemi Petri Sakari Sastamala, Palola Ville-Matti Nivala, Syväjärvi Teemu Kalervo Keminmaa, Tikkala Janne Petteri Tornio, Tölli Antero Mikael, Tölli Jorma Tapani Leander Nivala, Tarvainen Janne Teemu Tapani Kajaani.

Maarakennusalan ammattitutkinto

Honkakoski Jarno Petteri Tyrnävä, Piikki Toni Outokumpu.

Valtimon koulutusyksikkö

Metsäalan perustutkinto

Antikainen Ville Markus Kuopio, Hautanen Heikki Dimitri Nurmes, Heimonen Joni Markus Pielavesi, Jalkanen Teemu Väinö Tapani Lieksa, Juutinen Henri Santeri Nurmes, Karttunen Vladimir Joensuu, Komulainen Vili Eeti Aatami Nurmes, Konola Jere Matti Iisakki Pyhäntä, Kortelainen Mirko Jimi Julius Nurmes, Kuittinen Asser Nurme, Kärkkäinen Jesse-Mikael Sonkajärvi, Lappalainen Veerti Hannes Aleksanteri Sulkava, Mertanen Sami Matti Petteri Polvijärvi, Muhonen Jarno Aleksi Kontiolahti, Nevalainen Mikko Petteri Valtimo, Partanen Jonne Juhani Lieksa, Partanen Ville Aleksi Nurmes, Parviainen Atte Benjamin Joensuu, Piirainen Jarkko Iivari Sotkamo, Repo Santeri Aulis Tohmajärvi, Riekkinen Juuso Olli Benjami Kuopio, Rissanen Matti Juhani Lapinlahti, Ruokolainen Aleksi Markus Sakari Juuka, Tahvanainen Otto Eemeli Lieksa, Tiilikainen Kati Marjaana Joensuu, Toivanen Iiro Visa Hermanni Kuhmo, Toivanen Jussi Juho Elmeri Polvijärvi, Tuupanen Niko Petteri Lieksa, Vaakanainen Antti Aleksi Lieksa, Vauhkonen Sampo Olli Ilmari Juuka, Veitmaa Maarjus Iisalmi.

Metsäkoneenkuljettajan ammattitutkinto

Gröhn Henri Juuka , Halttunen Arto Kalervo Kitee, Honkanen Asko Nurmes, Juvonen Kari Tapio Kitee, Korhonen Joni Matias Nurmes, Kostamo Alpo Ensio Kitee, Kuittinen Olli Juhani Nurmes, Leskinen Mika Tapani Kitee, Lihavainen Eetu Oskari Tohmajärvi, Lipponen Antti Valtimo, Matikainen Veini Ilari Kitee, Mourujärvi Mikko Antero Joensuu, Pekkinen Mika Olavi Kitee, Purmonen Eetu Petteri Tohmajärvi, Stranden Janne Pauli Juhani Kitee, Pyykönen Miska Valtimo, Sivonen Ville Markus Ilomantsi.

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus, valma

Al-Bayati Hussein Ali Mohammed Kontiolahti, Antonov Semen Joensuu, Arkhipova Anna Joensuu, Bulut Ekrem Joensuu, Coelho De Rezende Leinonen Elisa Joensuu, Gagarina Vilena Joensuu, Halonen Rasmus Petteri Polvijärvi, Hautaniemi Emilia Anniina Joensuu, Heikkinen Nea Nicola Joensuu, Hokkanen Aatu Joona Mikael Joensuu, Holopainen Mary Joy Joensuu, Ikonen Iida Susanna Ilomantsi, Kontkanen Helmi-Lumi Tuulia Joensuu, Konttinen Janika Karoliina Joensuu, Kuosmanen Jasse Pietu Asseri Joensuu, Laukkanen Emilia Helmi Sofia Kitee, Leskinen Anton Benjamin Joensuu, Moni Shajeda Akter Joensuu, Myöhänen Olga Joensuu, Pasanen Roosa Maria Annikki Ilomantsi, Pikkarainen Juho Miika Santeri Joensuu, Pinky Jui Acharjee Joensuu, Repo Kunthida Joensuu, Roman Vlad-Vasile Liperi, Rouvinen Tuulia Katariina Joensuu, Sakova Julia Joensuu, Simanainen Anna-Maria Ilomantsi, Soikkeli Daniial Kitee, Surakko Tatiana Joensuu, Tenhunen Emma Mira Annastina Outokumpu, Tervonen Joanna Ninna Anneli Joensuu, Tuominen Minttu Suvi Maria Ilomantsi, Turunen Elisa Pauliina Joensuu.

Riveria kansanopisto

Hyvinvointivalmentajan koulutus

Björn Antti Juhani Kitee, Eronen Anniina Tohmajärvi, Hankilanoja Mirja Katriina Joensuu, Hassinen Heidi Johanna Joensuu, Kärpänen Sanni Maaria Parikkala, Laakkonen Mari Johanna Joensuu, Leminen Joni Iivo Olavi Kontiolahti, Niitlahti Tiia Lappeenranta, Pakarinen Petri Kalevi Joensuu, Pehkonen Kaisa Inka Annikki Joensuu, Reijonen Minna Kaisa Liperi, Saharinen Leena Ilona Joensuu, Sallinen Henri Aleksi Joensuu, Sutinen Katja Susanna Joensuu, Ukkonen Paula Helena Joensuu, Viitanen Joona Kristian Joensuu.

Näyttelijäntyön koulutus

Eronen Ella Veera Marianne Ilomantsi, Grönholm Elisa Katariina Lappeenranta, Hyrkäs Onni Jalmari Joensuu, Kinnunen Ronja Riina Regina Joensuu, Myller Anni Maarit Karkkila, Partio Auli Marjatta Rääkkylä, Pitko Satu-Lotta Maria Annikki Kemi, Röyskö Paula Katariina Helsinki, Sorola Henni Katariina Joensuu, Uusitalo Essi Eveliina Pietarsaari.