Yksi ihminen on kuollut Raaseporissa tapahtuneessa liikenneonnettomuudessa. Onnettomuus tapahtui valtatie 25:llä Tammisaaren ja Karjaan välillä.
Poliisi sai sunnuntai-iltapäivällä hieman ennen kello yhtä tiedon kahden henkilöauton välisestä kolarista Raaseporissa.
Alustavien tietojen mukaan toinen autoista oli ajautunut yllättäen vastaantulevien kaistalle, minkä seurauksena se törmäsi vastaan ajaneeseen autoon.
Autoissa oli onnettomuushetkellä neljä ihmistä. Yksi henkilö kuoli ja kaksi loukkaantui. Loukkaantuneet toimitettiin sairaalahoitoon.
Poliisi jatkaa onnettomuuteen johtaneiden syiden tutkintaa. Tapausta tutkitaan tällä hetkellä liikenneturvallisuuden vaarantamisena, kuolemantuottamuksena ja vammantuottamuksena.